دانشجویان دانشکده مجازی علوم حدیث

ماه رمضان

ماه رمضان

درباره ماه رمضان

    رمضان اسمى از اسماء الهى مى‏ باشد و نبايست‏به تنهائى ذكر كرد مثلا بگوئيم، رمضان آمد يا رفت، بلكه بايد گفت ماه رمضان آمد، يعنى ماه را بايد به اسم اضافه نمود، در اين رابطه به سخنان حضرت امام محمد باقر (عليه السلام) گوش فرا مى‏ دهيم.
    
    رمضان از اسماء الله است
    هشام بن سالم نقل روايت مى‏ نمايد و مى‏ گويد: ما هشت نفر از رجال در محضر حضرت ابى جعفر امام باقر (عليهما السلام) بوديم، پس سخن از رمضان به ميان آورديم.
    
    فقال عليه السلام: لا تقولوا هذا رمضان، و لا ذهب رمضان و لا جاء رمضان، فان رمضان اسم من اسماء الله عز و جل لا يجيى و لا يذهب و انما يجيى‏ء و يذهب الزائل و لكن قولوا شهر رمضان فالشهر المضاف الى الاسم و الاسم اسم الله و هو الشهر الذى انزل فيه القرآن، جعله الله تعالى مثلا و عيدا و كقوله تعالى فى عيسى بن مريم (عليهما السلام) و جعلناه مثلا لبنى اسرائيل.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور 1388ساعت 6:10 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

انتظار

آقا بيا و قصه هجران تمام كن

درجام منتظر مِي وصل مدام كن

آقا بيا و اين دل از خود رميده را

دربند كش به نگاهي و رام كن

(سناوندي)

يامهدي ادركني

تمام جمعه ها چشم انتظارم

دمادم لحظه ها را مي شمارم

كه شايد اودراین جمعه بیاید

ز دیدارش به دل مرهم گذارم

(سناوندي)

انتظار یعنی مقابله با ظلم*

امام خمینی(ره) ضمن سخنانی انتظار را معنا كرده و در مورد نحوه انتظار می‌فرماید:

ما منتظران مقدم مبارکش، مکلف هستیم تا با تمام توان کوشش کنیم تا قانون عدل الهی را در این کشور ولی عصر علیه السلام حاکم کنیم و از تفرقه و نفاق و دغل‏بازی بپرهیزیم و رضای خداوند متعال را در نظر بگیریم. (1)

برای این ‏که گسترش بدهند عدالت را . برای این ‏که حکومت را تقویت کنند. برای این ‏که ان شاءالله، اسلام را به آن طور که هست، در این مملکت پیاده کنیم و مسلمین جهان نیز اسلام را در ممالک خودشان پیاده کنند و دنیا، دنیای اسلام باشد و زور و ظلم و جور از دنیا برطرف بشود و مقدمه باشد برای ظهور ولی عصر ارواحنا له الفداء . (2)

این چیزی که ما در این وقت، در این عصر وظیفه داریم، این مهم است. همه انتظار داریم وجود مبارک ایشان را، لکن با انتظار تنها نمی‏شود. بلکه با وضعی که بسیاری دارند، انتظار نیست . (3)

فراهم کردن اسباب این است که کار را نزدیک بکنیم . کار را هم‏چو بکنیم که مهیا بشود عالم، برای آمدن حضرت علیه السلام . (4)

 

پی‌نوشت‌ها:

1- صحیفه‏ نور ، ج 15، ص 22 .

2- همان، ج 15، ص 170 .

3- همان، ج 19، ص 154 .

4- همان، ج 20، ص 199 .

* اين مطب برگرفته از سايت تبيان است

+ نوشته شده در  پنجشنبه پانزدهم مرداد 1388ساعت 11:16 قبل از ظهر  توسط سناوندی   | 

دوباره تروا

دوباره تروا

اما ایرانی وبه سبک گفتمان

این روزها بحثهای زیادی درخصوص  نامه آقای احمدی نژاد درصحنه های مختلف اجتماعی شنیده میشود و حتی صحبت از بررسی این نامه درصحن علنی مجلس است  ، بسیاری از مردم  واقعاً مخاطب این نامه  را شخص ریاست جمهور ویا سران کشورهای دریافت کنند نامه میپندارند وبهمین خاطر درپی عدم عکس عمل مناسب درپاسخ به این نامه ها آن را تضعیف جایگاه ریاست جمهوری کشورمان تلقی نموده وبه این کار خورده میگیرند . همانطور که طی سالیان گذشته اکثر رسانه های ما به فراگیر بودن رسانه های غربی وپوشش خبری گسترده آنها تاکید داشته و دارند و معتقد هستند که این رسانه ها واقعیات را وارونه به خورد ملتهای خود میدهند چرا نباید از این فرصتهای استثنایی که درتاریخ این انقلاب بی سابقه بوده استفاده کرد ،حال که آقای احمدی نژاد جزو خبرساز ترین شخصیتهای جهان بشمار میرود ورسانه های غربی خودشان کوچک ترین مطالب مطرح شده از طرف ایشان را با حساسیت دنبال میکنند و از طرفی آقای احمدی نژاد درنامه هایشان از شیوه « به دربگو دیوار توبشنو» استفاده میکنند و دراین نامه ها دشمنی های استکبار وظلمی را که به ملتهای دیگر مینمایند را بازگو مینمایند چرا نباید از این فرصتها استفاده کرد این نامه ها را میتوان  تروای نامه ای نامید چرا که اینها همانند بمبهای تبلیغاتی ای عمل میکنند که رسانه های غربی خواه ناخواه مجبورند آنها را به درون حوزه استحفاظی خود ببرند از طرفی درخصوص نامه اخیر ایشان به اوباما ایشان با این پیش دستی که کردند  واو را درحالت انفعالی قرار دادند  هر عکس عملی (بدون درنظر گرفتن متن نامه ها) که اوباما انجام بدهد برنده ماجرا آقای احمدی نژاد و کشور ما خواهد بود اگر پاسخ را به تاخیر بیاندازد ویا بخواهد به فراموشی بسپارد ، شعارهایش درزمان انتخابات درخصوص تغییر و مذاکره بدون پیش شرط با ایران زیر سوال میرود واولین آجرهای ساختمان بی اعتمادی مردم خود را بنا خواهد گذارد، از طرفی اگر پاسخ بدهد ، باید منتظر نامه های بعدی آقای احمدی نژاد باشد که درآنها بسیاری از واقعیات برملا خواهد شد وحتی اگر غول های تبلیغاتی غرب بخواهند از انتشار تمامی آنها جلوگیری کنند اما با فراگیر بودن شبکه جهانی اینترنت این صدا بگوش همه جهانیان خواهد رسید.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم آبان 1387ساعت 8:51 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

علی از زبان علی

با توجه به برگزاری مسابقه کتاب خوانی توسط دانشکده برای دریافت فایل فشرده کتاب

علی از زبان علی

 اینجا

 را کلیک کنید

توضیحات مسابقه

برای ثبت نام مسابق اینجا را کلیک کنید

 

 

+ نوشته شده در  شنبه چهارم آبان 1387ساعت 2:9 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

تبریک

+ نوشته شده در  جمعه سوم اسفند 1386ساعت 9:36 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

تفرقه بینداز و نابود کن

هشدار  ..............هشدار

طرح سیا برای براندازی تشیع

تغییر شعار« تفرقه بیانداز و حکومت کن » انگلیسی ها به « تفرقه بیانداز و نابود کن » آمریکایی انگلیسی

مسلمانان بخوانند و هوشیار باشند. اینجا را کلیک کنید

+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام بهمن 1386ساعت 11:7 قبل از ظهر  توسط سناوندی   | 

اشتغال زائی یا اشتغال زدائی

...........؟

ده نفراز  جوانان خوب ومومن دانشجو و فارغ التحصیل و مجرد که دوست نداشتند سربار کسی باشند ،دوست نداشتند درخیابانها ول بگردند ودوست نداشتند که بودجه کشور را برای به راه راست هدایت شدن مصرف کنند ، همت کردند هرکدام یک میلیون تومان جور کردند ،و با تخصصی که داشتند اقدام به راه اندازی کانون فرهنگی و مجتمع آموزشی نمودند ، از صبح علی الطلوع تا ساعات آخر شب وسایل مورد نیاز را فراهم مینمودند ، حتی میزهای زیبای آموزشگاه را  خودشان ساختند بعد از چند ماه زمینه چینی  محلی به مبلغ ماهیانه ۵۰۰ هزارتومان اجاره نمودند شروع به فعالیت کردندتا درابتدای کار حد اقل اجاره محل را آماده نمایند ،  اماهنوز اولین کلاسها را برگزار نکردنده بودند که شهرداری محترم مشهد با اعزام ماموران خودشان اعلام کردند باید مکان تجاری باشد یا اینکه مبلغ ۳۰ میلیون تومان بعنوان تجاری پرداخت شود تا اجازه فعالیت داده شود ، درصورتی که طبق خبر هائی که مطلعین دادند مراکز آموزشی مشمول این قانون نمیشود . سوال این است درشرایطی که همه مسوولین محترم نظام دم از جوانان میزنند و اعلام میفرمایند که اقدامات زیادی برای اشتغال زائی نمودند آیا این شیوه برخورد بعضی از دستگاهها تائید بر اشتغال زایی است یا اشتغال زدائی آیا نباید این جوانان را که با همت والای خود در زمانی که همه استکبار برای جذب اینان دندان تیز کرده اند یاری نمود.لازم به ذکر است که با توجه به این برخورد هنوز کرایه این ماه (بهمن ۸۶) را پرداخت نکرده اند. 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم بهمن 1386ساعت 1:46 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

حنان ترک

                                   " لا طاعه لمخلوق فی معصیه الخالق"
حنان ترک، بازیگر مصری اي که به تازگی مسلمان شده است در خصوص گذشته اش ابراز پشیمانی کرد.

به گزارش «فردا»، این بازیگر مصری در گفتگو با العربیه تاکید کرد: در کارهای هنری ام رضای خداوند و رسولش را در نظر نگرفته بودم.

وی ادامه داده است:"همه پولی که در آن زمان و از راه بازیگری بدست آورده ام حرام است. اعتراف به خطا عیب نیست، چیزی که بر باطل بنا شده باشد خودش هم باطل است. بنابر این همه اموالی که از کارهای به اصطلاح هنری خود که خارج از چارچوب قواعد مذهبی و شرعی بدست آورده ام حرام است چرا که اساسا بازی کردن من در این صحنه ها و این اعمال خارج از چارچوبی بوده که خداوند برای بندگانش معین کرده است.

حنان ترک، ادامه میدهد:"امیدوارم خداوند با این کار مرا ببخشد چرا که من از روی نا آگاهی به مسائل شرعی این کارها را انجام میدادم . اگرچه اعتراف میکنم که این توجیه خوبی نیست چرا که من به اندازه کافی تلاش نکردم تا دین و آیین خود را به خوبی بشناسم. خدا را به خاطرآگاهی دینی که اکنون به آن رسیده ام شکر میکنم. این نکته را هم باید بگویم که البته هنر و بازیگری فی نفسه حرام نیست به شرطی که از حدود شرعی که ما بطور فطری برای آن آفریده شده ایم تجاوز نکند.

وی که تالار آرایشی به نام «صبایا» دارد در خصوص لزوم حفظ حجاب زنان در این مکان می گوید:"طرح من قرار دادن پوشش برای موی زنان در حریم خودم است. بنابراین مسلمانان غیر محجبه و هرکسی که حجاب را رعایت نکند اجازه ورود به آن را نخواهند داشت. این کار از روی مبنای خالص دینی است.

موی آشکار و بی حجاب فتنه است و من نمیتوانم در این گناه آنها را کمک کنم و دختران بی حجاب با آرایش کامل از آنجا خارج شوند و نگاه مردان را به خود جلب کنند.

"ترک"که به تازگی از همسرش جدا شده است، درباره طلاق خود نیز میگوید که همسرش با حجاب او موافق نبوده و او نیز نمیتوانسته تمایل شوهرش را بر دستور خداوند مقدم بدارد." لا طاعه لمخلوق فی معصیه الخالق".

او میگوید"از آنجا که او نتوانست مرا با حجاب بپذیرد و من هم نمیتوانستم حجاب را کنار بگذارم نتوانستیم به توافق برسیم. بنابر این از هم جداشدیم. نمیدانم چرا مردم نمیخواهند بپذیرند که گذشته من اشتباه بوده است؟حجاب در زندگی من نقطه عطفی بود. من لذت عبادت و تقرب به خداوند را بدست آورده ام .

این بازیگر اکنون با کارگردان و نویسنده مصری "خالد المهدی" در فیلمی درباره علامات ظهور همکاری میکند. این فیلم در سه زمان گذشته،حال و آینده روایت میشود. در زمان حال و آینده علامات ظهور وشخصیت دجال بررسی میشود.

همچنین حنان ترک با کمک دیگران بر ای کمک به مردم غزه کاروانی از کمکهای غذایی جمع اوری و ارسال کرده بود که بدلیل شرایط امنیتی به قاهره برگردانده شد.

وی میگوید: با توجه به اینکه کاروانهایی از کمکهای مردمی دیگر هم برگردانده شده است امیدواریم این کمکها با همکاری صلیب سرخ به مردم غزه برسد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم بهمن 1386ساعت 12:32 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

 
 
تمام دلــــم درهــوایت گــــریست
 
صدا درســـــکوت صدایت گریست
 
غبار غمت چـون به عالم نشست
 
همـــــه عالم اندر غزایت گریست
 
 
 
نمازی پرشــــــکوه،با صــوت تکبیر
 
میــان دشــتی از ســر نیـزه وتیـــر
 
جماعت صف به صف برگرد محراب
 
امامـش را زدند ، با تیر و شمشیر
+ نوشته شده در  جمعه بیست و یکم دی 1386ساعت 11:45 بعد از ظهر  توسط سناوندی  

معجزه قرآن دانشمند آمريكايي را مسلمان كرد

معجزه خداوند در قرآن كريم سبب شد كه يك دانشمند مشهور آمريكايي به دين اسلام روي آورد.
به گزارش آريا، تيمي از دانشمندان آمريكايي دريافتند كه برخي از گياهان استوايي، فركانسهايي مافوق صوت از خود صادر مي كنند كه به وسيله دستگاههاي پيشرفته علمي ثبت شده است.
دانشمنداني كه حدود سه سال به تحقيق و مطالعه اين وضعيت حيرت آور پرداختند، دريافتند كه اين پالسهاي مافوق صوت، به الكتريسته نوري تبديل شده و بيش از صدمرتبه در ثانيه تكرار مي شوند.
يك تيم آمريكايي اين آزمايش را در برابر يك گروه علمي در انگليس انجام دادند كه در بين اين گروه، يك دانشمند مسلمان هندي الاصل نيز قرار داشت. بعد از 5 روز آزمايش، گروه انگليسي از اين مسأله بسيار شگفت زده شدند، ولي دانشمند مسلمان انگليسي گفت: ما مسلمانان اين مسأله را در 1400 سال پيش تفسير كرده ايم.دانشمندان از اين سخن وي بسيار حيرت زده شدند و اصرار كردند كه آن را برايشان شرح دهد.
دانشمند مسلمان اين آيه قرآن را قرائت كرد: «و هيچ موجودي نيست جز آن كه او را به پاكي مي ستايد، ولي شما ذكر تسبيحشان را نمي فهميد. او بردبار و آمرزنده است.»زماني كه اسم جلاله «ا...» بلند شد، پالسهاي مافوق صوت به الكتريسته نوري تبديل و بر روي مانيتورها ظاهر شد.پروفسور «وليام براون»، مسؤول اين تيم تحقيقاتي با اين دانشمند مسلمان براي شناخت دين اسلام به گفتگو پرداخت و دانشمند مسلمان براي وي، دين اسلام را تشريح كرده و يك جلد قرآن مجيد به همراه تفسير آن به زبان انگليسي را به وي اعطا كرد.
در نهايت براون شهادتين را گفت و مسلمان شد.

نقل از روزنامه قدس پنجشنبه ۱۳/۱۰/۸۶

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم دی 1386ساعت 1:9 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

عید غدیر مبارک
ساقي دوسه پيمانه ،از آن ،خُمِ  ميرم ده

زآن کهنه مي مستان ، ازجام غديرم ده
 
با طعنه زنان برگو ،ناخورده چه ميداند

ترکن لبي از جامش، تصديق به پيرم ده
 
 
ششم دی ماه هشتاد شش
 
دُردانه
 
جامـــــی پُــــروپیمانه ، خواهــد دل دیوانـــــه
 
از ســـــاقی دُردانــــه ، درمحفــــل جانــــانــه
 
تا مست شوم مستی، گیرد که مرا،دسـتی
 
درمعرفت هستـــــــی ، آن شاهــــد کاشانـه
هشتم دی ماه هشتاد شش (عید غدیر) 

بَــــزم


درطـــــــربم ، از مــی جام غـدیـر
 
وه چه می ای همچو شراب طهیر
 
وادی خُـــــم بــــزم ملائــک نگـــر
 
شــــادم از این مرحمت بـــی نظیر

هشتم دی ماه هشتاد شش (عید غدیر)

 
 
+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم دی 1386ساعت 3:49 بعد از ظهر  توسط سناوندی  

محصول

آدمی آه است ودم، ای هوشیـــــار
لحظـــه هایت را ، غنیمت میشــمار
جرعه جرعه نــــوش ، از پیمـانه ات
تا شــوی از نعمتش ، مست وخمــار
نوح هـــم با آن همه عمرش، برفت
این چنیــن است ، راه ورســم روزگار
هیچکـس برمـاندنت ، تضمین نـدا د
گرضمانت نامـــه ای داری ،بیـــــار
آمـدن یـا رفتنت ، دست تـــونیست
از ازل ، تقــــدیرکــرده ، کـردگـار
العجب از مــردمـان خیــره چشـــم
مــرگ راگوینـــد ، تـورا با ما چـکار
مــا وکیلیـــم ووزیـــرو ، کاسبـــیم
رو کنون ، مـارابحــال خـــود گـــذار
من کشـــاورزم ، زمینـم دایـــر است
میکشــد محصـــول کشتــم ، انتـظار
لیک آن لحظــه ، که مهلت سررسیـد
حــرکت پلکت ،نــــداری اختیـــــار
الغـــرض دریـاب ، این عمــر عزیـز
تا بمــــاند نـام نیکت ،یـــادگـــــار
 
مشهد مقدس اول دی ماه ۱۳۸۶
+ نوشته شده در  شنبه یکم دی 1386ساعت 8:52 قبل از ظهر  توسط سناوندی  

شیخ رجبعلی خیاط (رجبعلی نکوگویان)

ولادت

عبد صالح خدا « رجبعلی نكوگويان » مشهور به « جناب شيخ » و « شيخ رجبعلی خياط » در سال 1262 هجری شمسی، در شهر تهران ديده به جهان گشود. پدرش « مشهدی باقر » يك كارگر ساده بود. هنگامی كه رجبعلی دوازده ساله شد پدرش از دنيا رفت و رجبعلی را كه از خواهر و برادر تنی بی بهره بود، تنها گذاشت.
از دوران كودكی شيخ بيش از اين اطلاعاتی در دست نيست. اما او خود، از قول مادرش نقل می‌كند كه:

«
موقعی كه تو را در شكم داشتم شبی [ پدرت غذايی را به خانه آورد] خواستم بخورم ديدم كه تو به جنب و جوش آمدی و با پا به شكمم می‌كوبی، احساس كردم كه از اين غذا نبايد بخورم، دست نگه داشتم و از پدرت پرسيدم....؟ پدرت گفت حقيقت اين است كه اين ها را بدون اجازه [از مغازه ای كه كار می‌كنم] آورده‌ام! من هم از آن غذا مصرف نكردم. »


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم آذر 1386ساعت 9:44 قبل از ظهر  توسط سناوندی   | 

داستان کوتاه(پرونده)

درانتهای تار آویزان از شاخه درخت، با وزش باد عنکبوتی به این سو وآن سو کشیده میشد، زن سرش را به درخت خشکیده ای تکیه داد ........


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم آذر 1386ساعت 2:24 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

پـــــــــــــــــــــــــــــوف(داستان کوتاه)

 

بابا همین بادکنک رو باد کن ...

ببین پسرم دارم درس میخونم باشه بعد   بابا..... یاالله ....

-         خــــــــــانم...... بیا ببین بچت چی میگه من سرم شلوغه ، الان جلسه

مباحثه دارم ، درسها هم که قربونش برم هر نیم ساعت یک تیکش میاد....

همه مونده روی هم  خـــــــــــــــانم ......کجایی دارم باتو حرف میزنم...

-         بابا باد کن دیگه ......

-         امان از دست این مسنجر ...بالاخره باز شد!

آموزشیا ر

.... دانشجویان عز......... جلســـ ــ ــ ـــ ـ ــه مبا.............. امروز ........

.....ضور استاد... دریاهو و جام برگزار شد.............. دوستانی که در جام *صـ   

 ـــ       ـــ   ـــدا ندارند از یاهو استفاده کنند .....

محمود: دوستان کسی صدا داره؟

 جواد:هرکی صدا داره عدد۲روبزنه وهرکی نداره عدد۳

رضا: 3

محبوبه: 3 2 3 2

جعفر:333333

محدث آینده: 3232323

-         بابـــــــــــــــــــــــا اینو بادشکن دیگه ...

-         امان از دست تو بده ببینم .. پـــــــــــــــــــــــــــــــــــوف...

-         بگیر ...

عشق درس:3232323232

جواد: دوستان اگه صدا ندارید بریم جام

صغرا: این جام در جام صدا نیست

-         ای بابا باز مسنجر قطع شد....

-         بابا ..مامان میگه نون نداریم ها .....

-         باشه بگو بعد از جلسه میرم......

نیم ساعت بعد....

استاد :

 خب ...... دانش......... یان   عزیز    چی ......ز...... ی   به انتهای جلسـ ـ

ـــــ  ـــه باقی نموده زودتر سوا........... بـــــــ   ...... درخدمتتوتن هستم ....

آموزشیار: دانشجویان سریعتر سوالات خود را بفرستند

رضا: دوستانی که صدا ندارند برن بیرون دوباره بیان

محبوبه: صـــــــــــــــــــــــــــــــــــــدا؟؟؟؟؟؟؟؟

جعفر: دوستان چند لحظه صیر کنید الان صدا درجام  وصل میشه مسوول فنی

رفته گل بچینه

واحد ارائه جلوس: دانشجویان عزیز با توجه به استقبال و درخواستهای پیاپی

 دراین سال برای  پنجمین بار ثبت نام دانش پزی ری آغازو تا یک ماه دیگه

تمدید شده به کسانی که میخواهند ثبت نام کنند اطلاع بدهید

-         بابا اینو بادش کن بادش کمه ....

-         (با عصبانیت) بــِبـَـر  بده مامانت.....

آموزشیار : خب دوستان از حضور همه شما دراین جلسه تشکر میکنم انشالله در

جلسه بعدی هم حضور فعال داشته باشید

رضا : خسته نباشید.خدا نگهدار

محبوبه : استاد واقعا خسته نباشید جلسه پرباری بود استفاده کردیم .خدا حافظ

عشق درس: خسته نباشید خدا نگهدار

-         خب بالاخره این درس هم اومد.........

-         اِ بابا .... بابا .... من میترسم ....

-         نترس پسرم چیزی نیست برق رفت الان چراغ روشن میکنم ....

-         خوبه ؟ ...... روشن شد؟

-         آره بابا خوبه .....بابا؟

-         جانم

-         این باد کنکم رو باد کن

-         پسرم بادش کردم

-         کمه ......بیشتر

-         باشه بده من .... پــــــــــــــــــوف ...پــــــــــــــــــوف .....پوف ....پــــــــــــــــــــوف

 

پــــــــــــــــــو............ تــــــــــــــــــــــــــــــــــرق

--------------------------------------------

* جام : تالار گفتمان اختصاصی دانشجویان دانشکده مجازی علوم وحدیث 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم آبان 1386ساعت 8:2 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم آبان 1386ساعت 9:26 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

معالم المدرستین

دوستانی که درمسابقه کتابخوانی معالم المدرستین شرکت نمودند برای دانلود ترجمه جلدهای اول تاسوم این کتاب لینک زیررا کلیک کنند . ضمناْ این فایلها بصورت زیپ شده است وبا نرم افزار winrar یا winzipقابل مشاهده است پس از بازکردن فایل برروی آیکنی که مربوط به اینترنت اکسپلورر  است کلیک کنید . یا علی

ترجمه معالم المدرستین

+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم آبان 1386ساعت 6:37 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

ادعای قائمیت یک جوان شیرازی!

 

بیش از 160 سال پیش اتفاقی در کشورمان رخ داد که در تاریخ منشاء حوادث بسیار شد. یک جوان شیرازی به نام علی‌محمد مدعی شد که باب (علم) امامان شیعه (ع) و نماینده آخرینشان حجت بن الحسن عسگری (عج) است دیری نگذشت که پا فراتر نهاد و ادعای «قائمیت» و «رسالت» و حتی «ربوبیت» کرد و با آوردن کتاب، اسلام و قرآن جاویدان را منسوخ شمرد و این در حالی بود که او در بحث با عالمان شیعه در اصفهان و تبریز نتوانست آنان و بالتبع ملت مسلمان ایران را حتی نسبت به «بابیت» خویش متقاعد کند بلکه به دلیل اشتباه‌ها و تناقض‌هایی که در کارش مشهود بود، شبهه «خبط دماغ‌»اش را نیز در ذهن عالمان افکند و این، تازه جز تکذیب ادعاهایش در شیراز و تبریز بود لاجرم علما به دفع وی کمر بستند و حکومت ایران با فشار آنان وی را به بند کشید و دور از چشم مردم در گوشه‌ای از شمال ایران زندانی ساخت.

جمعی از سر سادگی و برخی به قصد شکار از آب گل آلود به جوان شیرازی گرویدند و این جا و آن جا به تبلیغ وی پرداختند. دوری باب از دسترس مردم نیز، زمینه را برای «افسانه سرایی» آنان جهت «بزرگنمایی» باب مساعد می‌ساخت. انگشت خارجی نیز در آن هنگامه بیکار نبود و دست‌هایی از درون حکومت (با «تعلل» در رفع عائله با بدتر از آن «تبانی» با بابیان) ماده فتنه را غلیظ می‌خواست.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام مهر 1386ساعت 1:15 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

نرم افزار

سلام

دوستان دانشجو که مثل بنده قرار مدارها وزمان جلسات آنلاین دانشکده و... را فراموش میکنند میتوانند با نصب این برنامه به کارها یشان برسند ( ضمنا برای پیامگذاری باید ابتدا زمان را مشخص کنید بعد پیام بنویسید تا عمل کند

تقویم خورشیدی با خاصیت پیام گذاری ،نمایش مناسبت ها،شمارش معکوس،قابلیت ورق زدن تقویم،سازگاری با ویندوز ویستا ، گرافیکی زیبا ، ساختن کتابخانه ابیات ، روزشمار و مبدل تاریخ ، پشتیبان گیری ازپیام ها ، نمایش اوقات شرعی ، کلیدهای دسترسی سریع برای پیام گذاری و اوقات شرعی که در فایل Readme.txt همراه با ستاپ برنامه آمده است. اين برنامه دارای چهار قسمت اصلی به شرح زیر میباشد: 1. صفحه اصلی که در این قسمت قابلیت ورق زدن تقویم گنجانده شده که میتوانید با انتخاب هر روز مناسبت آنروز را ببینید. 2. پیام گذاری که میتوانید پیام های خود را برای تمام ماهها و روزهای سال جاری بگذارید و حتی میتوانید برای یک روز بینهایت پیام زمان دار بگذارید. 3. بخش ابزار ها که خود به چندین قسمت تقسیم می شود از جمله تنظیمات که میتوانید برنامه را به سلیقه خود تنظیم کنید. 4. ابیات که شما می توانید گزینه نمایش ابیات را فعال کرد تا در موقع راه اندازی سیستم پنجره نمایش پیام ظاهر شده و ابیاتی را به صورت اتفاقی از میان کتابخانه ابیات نمایان کند.

اینجا را کلیک کنید

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم مهر 1386ساعت 1:46 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

سند گوياى ولايت

حديث غدير

از گروه معارف و تحقيقات اسلامى - قم

اخيراً با فضاى باز سياسى كه در كشور پيدا شده، جمعى از مولوى هاى اهل سنّت جنوب كشور، بر خلاف تعهّدى كه در مسأله وحدت داشته و دارند، تهاجم خود را به عقائد شيعه (مذهب رسمى كشور) آغاز كرده اند كه يك نمونه از آن، مقاله «افسانه شهادت حضرت زهرا(عليها السلام)» بود كه در مجلّه «نداى اسلام» كه به اجازه وزارت ارشاد منتشر مى شود، چاپ شده بود و جواب آن را قاطعانه داديم

اكنون خبر مى رسد يكى ديگر از مولوى هاى اهل سنّت جنوب، سخنانى تحريك آميز درباره «حديث غدير» ايراد كرده است كه بسيار دور از واقعيّت هاى موجود در كتب حديث و تاريخ و سيره مى باشد، اين سخن ما را بر اين داشت كه حديث غدير را به طور شفّاف و فشرده مطرح كنيم و در معرض داورى عموم قرار دهيم، اين شما و اين حديث غدير تا ببينيم تهاجم بر ضدّ مذهب رسمى كشور به كجا مى انجامد؟ و تا كى بايد سكوت كرد؟!( برای مطالعه متن کامل ادامه مطلب را کلیک کنید)


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم مهر 1386ساعت 8:36 قبل از ظهر  توسط سناوندی   | 

عید فطر بر همه مبارک

هوا که همان هوا بود وزمین هم همان زمین پس چرا نسیمش اینقدر لطیف وفضایش پراز آرامش
 ، خدای من تو همیشه به من نزدیک بودی ولی من از تو دور ، اما وقتی سفره
مهمانی ات را دردلهای ما   گستراندی  احساس کردم من هم بتو نزدیک شدم ، عطر عشق
همه جان را نوازش میداد وهمه ی خواب ونفس برکت داشت اما افسوس که دست من کوچک
 و وسعت کرامت تو بیکران ، چه کم از خرمن نعماتت دراین ماه خوشه برچیدم . همتم ناچیز
 بود ولی امیدم به رحمتت بسیار . خدایا مرا هم درصف نماز گزاران عید میهمانیت قرارده و
عیدی ات را ازمن دریغ نکن .
+ نوشته شده در  جمعه بیستم مهر 1386ساعت 10:45 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

پيشينه و كارنامه وهابيت

مقدمه:
انديشمندان اهل سنت از دير باز ، نگاهي نقادانه به فرهنگ و معارف شيعي داشته‌اند و همواره سؤالات و شبهاتي را مطرح كرده‌اند. اين رويكرد با ظهور وهابيت در شبه جزيره عربستان، روند وسيع‌تر و شديدتري به خود گرفته است و پس از پيروزي انقلاب پرشكوه اسلامي ايران اين هجمه با روش‌هاي مدرن و با استفاده از رسانه‌هاي عمومي مانند اينترنت و ماهواره در سطحي وسيع گسترش يافته است.
اين تهاجم در سال‌هاي اخير گسترش چشم‌گيري داشته است به گونه‌اي كه همه گروه‌ها، از مردم عادي تا اساتيد، دانشجويان ، دانش‌آموزان و حتي روحانيون كاروان‌هاي حج را هم در بر گرفته است.
با اينكه اين شبهات، غالبا از افترا و دروغ و يا جهل و ناداني سرچشمه گرفته است، ولي از مسئوليت اساتيد و دانش‌پژوهان در پاسخگويي به آن كاسته نمي‌شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم مهر 1386ساعت 5:19 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

کتابنما

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم مهر 1386ساعت 11:28 قبل از ظهر  توسط سناوندی   | 

اسماء الحسنی مدرن و احادیث جعلی در ادعیه‌های دروغین مصر

خبرگزاری مهر - گروه دین و اندیشه: پدیده خطرناکی که بتازگی در بیشتر

 مساجد قاهره رخ داده توزیع ادعیه‌های جعلی و دروغین میان نمازگزاران

است که توزیع کنندگان ضمن تحریف احادیث نبی اکرم(ص) سعی در افزایش

 موج تنش میان مسلمانان دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از منابع اینترنتی، پدیده خطرناکی که در

بیشتر مساجد قاهره به تازگی رخ داده این است که عده ای پس از نماز

جمعه، به توزیع ادعیه و اذکار در حجم کوچک میان نمازگزاران اقدام

می کنند تا نمازگزاران به منظور ثواب الهی و یا اهدا به روح مردگان

و متوفیان بخوانند. این عمل گر چه به خودی خود هیچ اشکالی ندارد،

اما زمانی پدیده ای خطرناک می شود که این گروه به توزیع ادعیه ها و

اذکار جعلی میان نمازگزاران اقدام کنند.

اما این پدیده طی دوره های اخیر تنشهایی را در مصر ایجاد کرد، چرا که

 این افراد با ارائه احادیث جعلی منسوب به نبی اکرم (ص) و بی آنکه

به منظور سقم و صحت آن به هیچ عالم و یا مورخی استناد کنند آنها

را آورده اند. به گونه ای که برخی از این احادیث با آیات قرآن در تناقض

است. همچنین در پایان این کتابهای جعلی اسماء الحسنی را آورده

است که برای مسلمانان نا آشنا است. مانند الستیر و الخلاق که

 جزء اسماء الهی نیست. چرا که اسماء الهی 99 نام است که این

 نامها جزء اسماء الحسنی نمی‌شود.   

در برخی از از این ادعیه‌ها دعای پیامبر را کوتاه کرده است: مثلا در

دعای" اللهم انی اعوذ بک من الهم و الحزن و اعوذ بک من العجز و

الکسل و اعوذ بک من الجبن و البخل و اعوذ بک من غلبة الدین و

قهر الرجال. " به جز اعوذ بک اول بقیه را حذف کرده است.

در این گزارش آمده است: شکی نیست که این کتابهای دینی جعلی

 تنش را میان مسلمانان افزایش می دهد که باید بسرعت مانع از توزیع

 آنها شد و اهداف این افراد را با ارائه این آثار به علمای مسلمان از بین

برد. زیرا این گروه با استفاده از اختلاف آراء در احادیث منقول از

حضرت محمد (ص) سعی دارند تا از این فرصت به منظور ایجاد

اختلاف میان گروههای مختلف مسلمانان بهره برند و با جعل مطالب

 دینی بدون جهت یابی شرعی و بدون تصویب و اجازه به توزیع میان

مسلمانان اقدام کرده اند. در ادامه این گزارش به بحرانهای پیشین

درباره جعل آیات الهی در آمریکا اشاره کرد و آورد: این مسئله غریب

و جدید نیست بلکه منابع خبری نیز چندی پیش از تحریف قرآن کریم

 از سوی اداره های آمریکایی خبر داد که اداره های آمریکایی با بیان

اینکه کتاب دینی، مطلحتی برای همه بشر از طریق شیوه ای خاص

 و جهانی شدن دین است، ضمن رایزنی با اعراب و مسلمانان

 کتابهای قرآن جعلی و دروغین را توزیع کردند.

گزارشها حاکی است که رسانه های گروهی به چاپ و نشر قرآن

دروغین و جعلی آمریکایی خبرداده و گفتند: این قرآن کتاب مقدس

برای مسلمانان، مسیحیان و یهودیان است و با این نگرش کتاب صلح

حضرت محمد (ص) را برای همه ادیان قلمداد کردند و قرآن را به دو زبان

 انگلیسی و عربی در 366 صفحه به صورت هدیه میان مدارس غیر اسلامی

 یکی از کشورهای اسلامی توزیع کردند.

این قرآن دارای 77 سوره مختلف بوده که با سوره فاتحه شروع شده و

سوره های دروغینی چون تحریف، جن، سلام، عیس را در آن قرار

دادند که هر کدام از این سوره به اشاعه اباطیل اقدام می کرد که به

طور مثال در یکی از آیات آورده بود:" ای مردم شما مرده بودید که شما

را با کلمه انجیل حق زنده کردیم و سپس با نور فرقان حق زنده کردیم

." و یا در جای دیگر آورده:" بگو ای مسلمانان، همانا شما در گمراهی

آشکاری هستید." یا اینکه " هنگامی که خدا گفت: ای محمد بندگام را

اغوا کردی و آنها را از کافران قرار دادی..." اینها نمونه ای از تحریفاتی

 است که در قرآن انجام شد و دشمنان با این عمل سعی در افزایش

 دشمنی میان مسلمانان را داشتند، اما همچنان وحدت و انسجام

مسلمانان برقرار است.

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم مرداد 1386ساعت 7:55 قبل از ظهر  توسط سناوندی   | 

برای مطالعه بیشتر

این تیتری بود که در اطلاعیه درس فقه الحدیث ۱ درج شده بود و بدنبال آن از دروس مختلف قسمتهائی را معین کرده بودند . روز جمعه از صبح نشستم و این قسمتهای معرفی شده رو خوندم . شنبه صبح که برای درس خوندن مرخصی گرفته بودم و باید عصری امتحان میدادم  یه سری به مسنجر زدم دیدم دوستان پیام گذاشتند که این قسمتهائی که نوشته بودند برای  مطالعه بیشتر منظورشون این بوده که اینها حذف هستند و نباید خونده بشه . البته من این جمله رو « برای مطالعه بیشتر » در پایان کتابهای درسی دبیرستان دیده بودم اما فکر نمیکردم در اطلاعیه ای که قبل آن چیزی نوشته نشده و میخواد برای حذفیات اطلاع رسانی کنه از این گونه جملات استفاده بشه همونجا یاد سریال برره افتادم که آقای مدیری میگفت : تشریف داشته بیدید . و منظورش این بود که بفرمائید برید خونتون . با توجه به این قضیه فکرکنم  بنده هم امتحانم رو خوب داده بیدم .
+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم تیر 1386ساعت 7:12 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

باز هم رودست خورد........

آمريكا و تحریم فروش بنزين به ايران!

بنزین

شبكه خبري بي‌بي‌سي خبر داد كه تنها دو روز پس از سهميه‌بندي بنزين در ايران، تعدادي از اعضاي مجلس نمايندگان آمريکا طرحي را ارائه کرده‌اند که واردات بنزين از سوي ايران را هدف قرار مي‌دهد.

به گزارش ايسنا، هدف طرح که شرکت‌هاي تامين کننده بنزين براي ايران را نشانه مي‌گيرد، فشار بر آن کشور براي تعليق بخش‌هاي حساس برنامه هست‌اي‌اش عنوان شده است.

مارک کرک از حزب جمهوريخواه و رابرت اندروز از حزب دموکرات که دو سال قبل يک گروه کاري در امور ايران در کنگره تشکيل دادند، تنظيم کنندگان طرح هستند. هدف آن گروه افزايش آگاهي نمايندگان در مورد برنامه هسته‌اي ايران و کشف راه هايي براي پرهيز از مناقشه با آن کشور بود.

آنها سرپيچي ايران از دو قطعنامه اخير شوراي امنيت درباره برنامه هسته‌اي و نيز حمايت ايران از برخي گروهايي لبناني که آمريکا آنها را تروريست مي‌داند را دليل تلاش خود براي محدود کردن فروش بنزين به ايران اعلام کرده‌اند.

بر اساس اين طرح، هر شرکت خارجي که مستقيما به ايران بنزين بفروشد يا به هر نحوي در فروش بنزين به ايران دخالت داشته باشد حق صدور بنزين به آمريکا را  نخواهد داشت.

اين امر مي‌تواند براي خيلي از شرکت‌هاي خارجي ناخوشايند باشد چرا که آمريکا بزرگ‌ترين مصرف کننده فرآروده‌هاي نفتي در جهان است.

نمايندگان دموکرات و جمهوريخواهي که تحريم صادرات بنزين به ايران را مطرح کرده‌اند مي‌خواهند مجازات‌هاي در نظر گرفته شده از ابتداي سال آينده ميلادي يعني حدود شش ماه ديگر به اجرا گذاشته شود.

مارک کرک ـ نماينده مردم ايلينوي در کنگره آمريكا ـ در اين خصوص تصريح كرد كه هدفش از اين طرح افزايش فشارها بر ايران براي تغيير سياست هسته‌اي‌اش و نيز توقف حمايت از گروه‌هاي به گفته وي تروريستي در خاورميانه است.

کرک در پاسخ به سوال بي بي سي در خصوص اينكه آيا سهميه بندي بنزين انگيزه‌اي براي طرح او بوده است مي‌گويد: ما مدت‌هاست که بر روي اين قضيه کار کرده‌ايم.

به گزارش بي‌بي‌سي، مقام‌هاي دولت ايران دليل سهميه بندي بنزين را يک نياز اقتصادي و حرکتي حساب شده و سنجيده عنوان مي‌کنند.

در آمريکا بسياري از کارشناسان بر اين باورند که ايران در مقابل تحريم بنزين به شدت آسيب پذير است چرا که در حدود 40 درصد بنزين مورد نياز خود را از خارج وارد مي‌کند.

بخش اعظم بنزين وارداتي ايران از کشورهاي خليج فارس و هند با وساطت شرکت هلندي وايتول مي‌آيد. بخش اعظم تانکرهاي حمل بنزين به ايران نيز تحت بيمه شرکت انگليسي لويدز لندن هستند.

کرک در پاسخ به اين سوال ما که اگر هدف افزايش فشارها بر دولت ايران است چرا زمان به اجرا در آمدن آن حدود شش ماه ديگر است، گفت: براي اينکه اين بهترين راه تعيين جدول زماني است و ديپلمات‌ها قادر خواهند بود مناقشه هسته‌اي با ايران را حل و فصل کنند. به نظر من طي شش ماه آينده ما بايد به ايران در مورد تحريم واردات بنزين هشدار جدي بدهيم. ما خواهان جنگ با ايران نيستيم اما مجبور به فروش بنزين به اين کشور هم نيستيم.

مارک کرک و رابرت اندروز پيشتر در سال جاري قطعنامه‌اي را معرفي کردند که خواستار تحريم‌هاي تازه سازمان ملل عليه ايران از جمله محدوديت در صدور بنزين به آن کشور مي‌شد.

آن قطعنامه به اتفاق آرا در کميته امور خارجي مجلس نمايندگان تصويب شد اما هرگز در صحن اين مجلس به راي گذاشته نشد.

+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم تیر 1386ساعت 12:21 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

نوامبر 54 1972 اى درد اگر تو نماینده خدایى كه براى آزمایش من قدم به زمین گذاشته ا ى تو را می پر ستم

در سحرگاه سي‏ويكم خردادماه شصت، ايرج رستمي فرمانده منطقه دهلاويه به شهادت رسيد و شهيد دكترچمران به شدت از اين حادثه افسرده و ناراحت بود. غمي مرموز همه رزمندگان ستاد، بخصوص رزمندگان و دوستان رستمي را فرا گرفته بود. دسته‏اي از دوستان صميمي او مي‏گريستند و گروهي ديگر مبهوت فقط به هم مي‏نگريستند. از در و ديوار، ‌از جبهه و شهر، بوي مرگ و نسيم شهادت مي‏وزيد و گويي همه در سكوتي مرگبار منتظر حادثه‏اي بزرگ و زلزله‏اي وحشتناك بودند. شهيدچمران، يكي ديگر از فرماندهانش را احضار كرد و خود او را به جبهه برد تا در دهلاويه به جاي رستمي معرفي كند و در لحظة حركت وي، يكي از رزمندگان با سادگي و زيبايي گفت: «همانند روز عاشورا كه يكايك ياران حسين(ع) به شهادت رسيدند، عباس علمدار او (رستمي) هم به شهادت رسيد و اينك خود او همانند ظهر عاشوراي حسين(ع) آمادة حركت به جبهه است.»

برای مشاهده زندگینامه و ..... اینجا را کلیک کنید

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم خرداد 1386ساعت 8:26 قبل از ظهر  توسط سناوندی   | 

آزمون

قابل توجه  دانشپذیران دانشکده علوم و حدیث

آزمونهای آزمایشی برای آمادگی بیشتر شرکت در امتحانات پایان ترم

اینجا راکلیک کنید

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم خرداد 1386ساعت 8:51 قبل از ظهر  توسط سناوندی   | 

بدون شرح!

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم خرداد 1386ساعت 11:30 قبل از ظهر  توسط سناوندی   | 

؟

ابتدا از دوستان دانشجو برای ارائه این مطلب که ارتباطی به درس و بحث ندارد عذرخواهی میکنم .

****

آغاز طرح خروج بدون جایگزینی خودروهای فرسوده از 7 خرداد / ممنوعیت تردد خودروهای فرسوده از سال 1390

(سيدرضا فاطمي امين )مجری طرح نوسازی خودروهای فرسوده از آغاز ثبت نام طرح خروج بدون جایگزینی خودروهای فرسوده از دوشنبه هفته آینده (7 خرداد) به مدت 2 هفته با ارائه مبلغ 5/1 میلیون تومان به متقاضی خبر داد.

مجري طرح خروج خودروهاي فرسوده با بيان اين كه در ازاي فروش خودروي فرسوده بر خلاف بخش اول طرح، خودروي جايگزين به مالكان واگذار نخواهد شد، خاطرنشان كرد: تمركزمان بر روي خروج خودروهاي فرسوده پرمصرف مثل تاكسي، وانت‌بارها و مسافربرهاي شخصي است و بحث جايگزيني بيشتر در رابطه با اين گروه‌ خودروها انجام خواهد گرفت و بر روي خودروهاي فرسوده شخصي طرح جایگزینی کمتر خواهد بود.

وي به مالكان خودروهاي فرسوده شخصي پيشنهاد كرد كه نسبت به فروش خودروي فرسوده خود در مهلت تعيين شده اقدام كنند و منتظر اجراي طرح جايگزيني نباشند.

سلام
بنده خواستم از زحمات  آقای فاطمی درخصوص برنامه ریزی خودروهای فرسوده تشکر میکنم البته یقینن تنها ایشان دراین خصوص فعالیت ندارند و باید از همه دست اندرکاران تشکر کرد و توصیه میکنم که واقعا قدر این مردم را بدانید چون شما با برنامه ریزیهای مختلف این همه مردم را مسخره میکنید و محترمانه به آنها توهین میکنید و صدای هیچکس درنمی آید . مسلماَ در خصوص  ثبت نام  خارج کردن خودروها بدون جایگزین تنها کاری که مردم میکنند این است که لیست ثبت نامهای شما را  پرحجم تر میکنند . واقعا شمادرسال ۱۳۸۵ تعداد 200 هزار خودرو از همین ثبت نامی های مردمی از رده خارج کردید . اگر واقعا اینطور است پس آن عده جماعت پولدار که به ازای هر خودرو فرسوده خریداری شده درشهرستانها به دلال  آن پنجاه هزارتومان میدهند باید خیلی ابله باشند که کلکسیون خودروهای فرسوده برپا نمایند بهر حال ما هم مجبوریم درثبت نام جدید شرکت کنیم همانطور که درثبت نامهای قبلی شرکت کردیم وشما هم باید برنامه ریزی کنید همانطور که قبلا برنامه ریزی کردید .اللهم عجل لولیک الفرج
+ نوشته شده در  یکشنبه ششم خرداد 1386ساعت 2:44 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

عکسی از یک عکس

اسمش مصطفی بود ، ولی فامیلیش رو فراموش کرده بودم ، آخه بیست و چند سال از اون موقع میگذره . اما وقتی عکسش را توی دستم گرفتم از روی کیسه انفرادی که کنارش بود یادم افتاد فامیلیش شاملو بود . اون موقع سنش از من بیشتر بود ، از رفتارش خوشم می اومد سنگین وبا متانت اما نمیدونم چرا از عکس گرفتن فراری بود . من  یک دوربین 110داشتم  بابام موقعی که میخواستم برم جبه برام خریده بود کوچولو و جمع جور ، ولی فیلمش گرون بود ، یعنی برای من گرون بود ، تازه از اهواز یه فیلم گرفته بودم وبا بچه ها عکس یاد گاری میگرفتم . نزدیکیهای حمله خرمشهر بود – البته اون موقع نمیدونستیم ولی از جنب و جوش نیروها معلوم میشد یه خبرهائی هست – از بچه ها عکس گرفتم ولی هرکاری کردم از مصطفی عکس بگیرم قبول نمیکرد . بعد از ظهر بود دیدم از مصطفی خبری نیست بعد متوجه شدم رفته توی چادرش و داره چیز مینویسه که بعدا معلوم شد وصیتنامش بوده ، میخواستم از قسمت ورودی چادر وارد بشم حدس زدم متوجه بشه برای همین از کنار چادررفتم و آهسته لبه چادر را بلند کردم ، تو حال خودش بود داشت می نوشت ، گاهی خط میزد و گاهی کاغذ رو موچاله میکرد دوربین را آماده کردم وقتی چراغ فلاشش روشن شد صدا زدم مصطفی .... و بمحض اینکه نگاه کرد عکسش رو گرفتم و گمانم این آخرین عکس زندگیش بود . روحش شاد

آخرین عکس شهید شاملو درحال نوشتن وصیت نامه
+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم خرداد 1386ساعت 9:41 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

کلُ نفسٍ ذائقةُ الموتِ

سرکار خانم فیض اصفهانی

با تاسف فراوان درگذست همسر گرامیتان مرحوم مغفورشادروان حاج سید نجم الدین یاسینی را تسلیت عرض نموده  علو درجات آن مرحوم

را از خداوند متعال مسئلت نموده و برای بازماندگانش صبر و شکیبائی خواهانیم .

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم اردیبهشت 1386ساعت 5:52 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

درس

تفاوت آموزگار را با روزگار 

آموزگار ابتدا درس میدهد وبعد امتحان میگیرد

  ولی روزگار اول امتحان میگیرد بعد درس میدهد

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و ششم اردیبهشت 1386ساعت 2:16 قبل از ظهر  توسط سناوندی   | 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و یکم اردیبهشت 1386ساعت 7:42 بعد از ظهر  توسط سناوندی  

نامه ی......

دوستان عزیز

سلام علیکم

با خود می اندیشیدم , کنون که حدود دو ماه است جمع به ظاهر مجازی شما را ترک کرده ام بهانه های بسیاری برای دلتنگی دارم , دریافتم که برای بیان گرم و دلسوزیهای وافر خانم حیدریه , صدای گرم و مهربان خانم حاجی رحیمی , احساسات مادرانه خانم طالبی نژاد , نظم شگفت انگیز خانم عماری , قلم شیرین خانم صدیق , تواضع خانم مکی آبادی , گویش شیرین خانم پاک چشم , مباحثات خانم فرزین و صفایی و علوی و حمیدی , آفلاینهای خانم لطف خدایی , لطف خانم قدس , جلسات قرائت قرآن خانم مسجدی , پشتکار خانم جلیلی , چراغ همیشه روشن خانم ثانی , خوش زبانیهای خانم مهدویزاده , پیگریهای خانم شاطر کریم , رفاقت خانم روحی و محمدی ,  صمیمیت خانم منتظری , گلایه های صمیمانه و آرام خانم شجاعی , ادب خانم جونوش , چهره خندان خانم چهره گشا , فعالیتهای مشترک خانم عنایتی و آقای محمودی , اشتباه شدن نمرات و غیبتهای آقای عاشوری و خانم عاشوری , سختی تشخیص خانم زهرا فیض اصفهانی و خانم زهرا فیض اصفهانی که هر دو هم خود را فیض اصفهانی 1 می نامیدند , لهجه عربی آقای محمدی , گواهی پزشکی صادر کردن دکتر میرقادری برای دوستان دانشجو , زبان حق گوی آقای شاهرودی , تیزبینی آقای مطهری , آرامش آقای حائری , انتقادات منصفانه آقای فقیهی , جزوه به دست بودن آقای اژده در کیوسک نگهبانی آستان , سوء تفاهمهای ایمیلی با آقای دزفولی , ایمیلهای آقای زندی , نظریه پردازیهای آقای سناوندی , هم مباحثه طلبیدن های آقای گرگین , موسسه لاغری آقای هاشمیان , تماسهای تلفنی اول وقت , شیطنتهای مجازی , تلاش و پرکاری بسیاری از دوستان , حضور کم رنگ برخی دیگر , درد دلهای دوستان از مشکلات سایت و اینترنت و ........, وبلاگهای دوستان , ارسال پژوهشهای بعد از مهلت ,نابلدیهای اینترنتی برخی دوستان , جا ماندن همیشگی عده ای از سایرین, اعتراضات بعد از امتحان و انتقادات سازنده و گاه نیشدار دوستان و حتی برای برخی از دوستان همیشه ناراضی دلتنگ هستم و خواهم بود.

از شما دوستان تقاضا دارم اگر سهوا حقی از شما را ضایع کرده ام یا به بزرگوای خود بنده را عفو بفرمایید و یا حق خود را مطالبه کنید تا در حد توان و امکان آن را ادا کنم .

و اگر قابل دانستید بنده را هم در زمره دوستان مجازیتان به شمار آورید .

تا همیشه محتاج دعای خیر شما دوستان هستم.

                                                                           تقاضای حلالیت ـ الهام قاسمی

 

+ نوشته شده در  دوشنبه سوم اردیبهشت 1386ساعت 5:1 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

یه کم سیاسی

نا گفته هائی درباره روزنامه اعتمادملی راافشا میکنیم

ما آقاي كروبي را مي شناسيم. ايشان نه تاجر بوده و نه هرگز يك ميراث كلان اقتصادي به

وي به ارث رسيده است. این سوال وجود دارد که مبالغ كلاني كه صرف هزینه های حزب و

روزنامه مي‌شود،‌ پولی که برای راه اندازی شبكه ماهواره‌اي هزینه می شود، مخارج گزاف

 فعاليت تبيلغاتي انتخاباتي در سطح انتخابات رياست جمهوري توسط آقای کروبی و ...

از كدام منبع مالي تأمين مي‌شود؟

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم فروردین 1386ساعت 10:0 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

............


تبلیغات «نستله» در تلویزیون، سكوت نمایندگان مجلس و بی‌توجهی به درخواست دانشجویان!

 

علیرغم اعتراضات فعالان دانشجویی و بسیاری از حامیان تولیدات داخلی، تبلیغات محصولات شرکت صهیونیستی «نستله» همچنان در سیمای جمهوری اسلامی ادامه دارد.

به گزارش «شریف نیوز»، مورد اخیر این تبلیغات در یک برنامه آشپزی در شبکه ۲ سیما نمایش داده شده که به طور خاص محصول «مگی» متعلق به این شرکت سفارش و تبلیغ شده است.

ماه گذشته نیز تعدادی از تشكل‌ها‌ی دانشجویی در نامه‌ای به عزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما نسبت به پخش تبلیغات محصولات نستله در تلویزیون اعتراض کردند.

این در حالی است که اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، که قاعدتا نظارت بر فعاليت ارگان‌های فرهنگی کشور از جمله وظايف آنهاست، سکوت معنی‌داری را در برابر رسانه ملی که عظیم‌ترین دستگاه فرهنگی تبلیغاتی کشور است اختیار کرده‌اند.

پول ملت ایران را به جیب صـهـیونیست‌ها نریزید
چندی پیش نیز جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران مقابل دفتر نمایندگی شركت غذایی «نستله» در تهران تجمع كردند.

تجمع‌كنندگان با در دست داشتن پلاكارد‌هایی خواستار توقف فعالیت این شركت در ایران شدند.

در دستان تجمع‌كنندگان پلاكارد‌هایی با عناوین زیر دیده می‌شد: «كاكائوی نستله = گلوله‌های صهیونیستی»، «وحشی‌گری صهیونیست‌ها را متوقف كنید»، «پول ملت ایران را به جیب صهیونیست‌ها نریزید» و....

در بیانیه دانشجویان تجمع كننده آمده بود: «امروز اقتصاد ایران در بخش تغذیه به خودكفایی نسبی رسیده است و به طور عادی سرمایه‌گذاری شركت‌های بیگانه در این بخش ضربه به شركت‌های تولیدی داخلی و اقتصاد ملت ایران است، چه رسد به اینكه شركت سرمایه‌گذار خارجی از مهمترین تامین‌كنندگان اقتصادی رژیمی است كه موجودیت خود را جزء در نابودی اقتصاد، فرهنگ و هویت مسلمانان جهان متصور نمی‌شود و اكنون بولدوزرهای این رژیم قطعی از هویت مسلمانان بلكه همه‌ی پیروان ادیان توحیدی را زیر گرفته است.»

شرکت نستله
در سایت شرکت نستله آمده است: نستله یک کمپانی تغذیه بین‌المللی است که در سال 1866 میلادی در سوئیس توسط هانری نستله تاسیس شد و اکنون در 100 کشور جهان، 350 شعبه دارد. محصولات غذایی نسکافه، سرلاک، مگی، کافی میت و ... از جمله تولیدات این شرکت در سطح جهانی است.

نستله در سال 1998 جایزه جوبیلی (Jubilee Award) را از دست نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی (بنیامین نتانیاهو) دریافت کرد. این جایزه به بزرگترین شرکت‌های تامین کننده اقتصاد اسرائیل اعطا شده است.

این شرکت در سال 2000 میلادی، مبلغ 6/14 میلیون دلار به صندوق غرامت هلوکاست واریز کرده است. بیانیه رسمی این پرداخت در پایگاه اینترنتی این شرکت موجود است.

شرکت نستله مالک 1/50 درصد سهام شرکت اسرائیل Osem (از بزرگترین شرکت‌های غذایی اسرائیل) است. همچنین آمریکا سالانه 24 میلیون دلار را به ازای سرمایه‌گذاری در اسرائیل به این شرکت اعطا می‌کند.
 شریف نیوز؛ پایگاه خبری - تحلیلی دانشجویان ایران

 

  

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم فروردین 1386ساعت 1:7 قبل از ظهر  توسط سناوندی   | 

تسلیت

جای تاسف است .

دریک شرکت کوچک برای تایپ یک نامه جزئی باید چند نفر نظر بدهند تا به مرحله تایپ برسد بعد چگونه در یک وزارت خانه به این بزرگی این گونه سئوالات ابلهانه آن هم برای آن مقطع طرح تایپ و تکثیر میشود و تا موقع استفاده یک نفر نظر مخالف به آن نمیدهد تا اینگونه افتضاح ببار بیاید مردم دانمارک را تحریم کردند با خودمان چه باید بکنیم . سئوالات آزمون ............

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم اسفند 1385ساعت 8:22 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

حدیث

پیامبراکرم (ص):

 

بابانِ مُعجَّـَلانِ عُقُوبَتُهُما فی الدُنیا :

 

البَغیُ وَالعُقوقُ .

 

دوچیزاست که کیفرآن رادردنیا میدهند :

 

ظلم وبدرفتاری با پدرومادر.

 

المستدرک علی الصحیحین:4/177

 

 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هفتم بهمن 1385ساعت 8:3 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

سلام

دانشجویان محترم مشهدی علوم حدیث برای دریافت سی دی رایگان اسم اعظم با اینجانب تماس بگیرند.

مشخصات سی دی

1-     دوره کامل ترتیل قرآن کریم

2-     زیارت نامه پیامبر اکرم (ص)

3-     احادیث وروایات

4-     زندیگینامه

5-     کتابخانه الکترونیکی

6-     پیام نوروزی مقام معظم رهبری درسال پیامبراعظم (ص)

7-     فیلم

8-     آلبوم تصاویر

9-     آلبوم صوتی

10- سخنان امام خمینی (ره) مقام معظم رهبری وشهید مطهری (ره)درموردپیامبر(ص)

11- منابع وماخذ

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم بهمن 1385ساعت 12:54 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

مسابقه

مسابقه انقلاب و محرم

بمناسبت تقارن ايام سوگواري سرورشهيدان با  دهه  فجر

سوالات تستی

جوایز ۱۲سکه ربع بهار آزادی

مهلت تا پايان محرم الحرام  

با تشكر از دوستاني كه در مسابقه قبلی (حاميان ولايت)  شركت نمودند مهلت ارسال پاسخ به پايان رسيد و بزودي نتايج آن اعلام ميگردد . ضمنالينك مسابقه فوق الذكر نيز بزودي دروبلاگ قرار خواهد گرفت .ياعلي

+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم بهمن 1385ساعت 11:53 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

امام موسی صدر:

یكی از دوستان اندیشمند ما می‌گوید دشمنان حسین سه گروه‌اند:
دشمن نخست: كسانی كه حسین و یارانش راكشتند. آن‌ها ستمكار بودند، اما اثر ستمشان ناچیز است.

دشمن دوم: كسانی كه كوشیدند تا آثار حسین را پاك سازند، بنابراین قبرش را از میان بردند و زمینی را كه در آن به خاك سپرده شده بود، به آتش كشیدند و یا مانند بنی عباس حرم امام حسین (ع) را به آب بستند.
دشمن سوم: این گروه بر آن بودند تا چهره حسین را مخدوش کنند، و واقعه كربلا را در سالگردها و عزاداری‌ها نگه دارند، و آن را در گریه و اندوه و ناله منحصر كنند. ما بر حسین بسیار می‌گرییم، اما هرگز در گریه متوقف نمی شویم. مویه ما برای نو كردن اندوه‌ ها و كینه‌ ها و میل به انتقام و خشم بر باطل است، این‌ها انگیزه ما برای گریه است

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم بهمن 1385ساعت 11:54 قبل از ظهر  توسط سناوندی   | 

عصر

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین (ع)

آیم به قتلگاه، که پیدا کنم تورا

امشب وداع هجرت فردا کنم تورا

جویم تورا قدم به قدم بین کشتگان

باشوق و اضطراب ، تمنا کنم تورا

درحیرتم که ازتوبجویم نشان تو

نی سر،نه پیروهن،زچه پیدا کنم تورا

برگیرمت زخاک و ببوسم گلوی تو

خودنوحه مادرانه ، چوزهراکنم تورا

دشمن نداداگرت آب ، غم مخورحسین

صحراازآب دیده چودریا کنم تورا

خواهم که سیرببینمت اما حسین من

کوصبرو طاقتی که تماشا کنم تورا

خون خداست خون تو پامال کی شود

درشام و کوفه محکمه برپاکنم تورا

+ نوشته شده در  شنبه هفتم بهمن 1385ساعت 8:27 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

خاطرات مسترهمفر جاسوس انگلیسی در ممالک اسلامی

سلام

چندین سال پیش کتابی خواندم درخصوص جاسوس انگلیسی مستر همفر که با فعالیتهای خودش بنیان وهابیت را پایه گذاشت ، درفراقتی که بین این ترم برام پیش آمد به مطالعه مجدداین کتاب علاقه پیداکردم  و از لابلای سطور کتاب به این سئوال برایم پیش آمد که چطور میشود دشمنان ما در باطلشات اینقدر پشت کار دارند و ما بعضا در حقمان کوشا نیستیم .همفر برای اینکه بتواند به صفوف مسلمین رخنه کند ظرف ۲ سال زبان عربی و ترکی را فراگرفت به حدی که قرآن را با ظرایف آن میفهمید درمیان مسلمین به نقات قوت وضعف توجه میکرد بعضی از قسمتهای کتاب آدم را شگفت زده میکند که تا چه مقدار آنها از اسلام شناخت دارند و تا چه مقدار نقاط ضعف مسلمین را شناسائی کردند .ماموریت این جاسوس برمیگردد به زمانی که هنوز حکومت عثمانی برپا بوده است . وقتی همفر در ماموریتش به موفقیتهائی نائل میشود مقامات اورا از چندین مورد سری و محرمانه آگاه میسازند از جمله کتابی به او میدهند که تمامی ضعفها و قوتهای ملل اسلامی را درآن نوشته اند درقسمتی که مربو ط به راههای گسترش نقاط ضعف مسلمین است آورده :

۳- ترویج تنبلی و جلو گیری از تلاش و فعالیت زندگی ،با توصیف دنیای پس از مرگ و تجسم مناظرو رنگ آمیزیهای بهشت در برابر دیدگان مردم ، و درنتیجه دلسردی و عدم تمایل آنان درپرداختن به امور معاش و نشستن به  انتظار ملک الموت و رهسپاری به بهشت موعود .

همفر از آشنا شدنش با محمد بن عبدالوهاب میگوید.البته او به این نتیجه رسیده بود که نه مذهب شیعه و نه مذهب اهل سنت برای سیاستهای بریتانیا راهگشا نیست و باید مذهبی دیگر این کار را بکند لذابرروی محمد بن عبدالوهاب سرمایه گذاری میکند. عبدالوهاب که شیخی جوان و جاه طلب بود به دام او می افتد به گونه ای که پس از مدتی با درسی که همفر در حوزه دین فراگرفته بود او رادر ایمانش سست کرده و با آوردند استدلالات مختلف محارم را برایش مباه جلو ه میدهد . و مخلص کلام اینکه بگمانم در این زمان که توطئه های مختلفی برای از هم پاشیدن صفوف مسلمین اجرا میشود خواندن  کتاب خاطرات مسترهمفر چشماهای مارا به حقایق حرکات کشورهای اروپائی بیناتر میکند و دوست داشتم بتوانم تمام این کتاب را دراینترنت قرار بدهم تا دسترسی به آن آسان تر شود و حیف که فرصت اندک است و ۲۰بهمن به شتاب می آید . یا علی

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم دی 1385ساعت 0:12 قبل از ظهر  توسط سناوندی   | 

مسابقه

مسابقه بزرگ غدیر با 110جایزه نفیس

ماخذ سئوالات : کتاب مفاتیح الجنان مرحوم شیخ عباس قمی
زیارت امیرالمومنین علیه السلام در روز غدیر

مهلت شرکت در مسابقه : 25 دی ماه 1385
به 110 نفر از برندگان جوایز ارزنده ای به قید قرعه اهداء خواهد گردید

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم دی 1385ساعت 10:53 بعد از ظهر  توسط سناوندی  

عید سعید غدیر بر همه مبارک

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم دی 1385ساعت 5:41 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

قابل توجه دانشجویان ترم سه دانشکده

سلام .

اطلاعيه مهم درخصوص اختياري بودن شرکت درآزمون پايان ترم درس نحو 1 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام آذر 1385ساعت 10:50 قبل از ظهر  توسط سناوندی   | 

ملاحظه

سلام اخیراْ سئولات بین دروس و تمرینات انتهای دروس نحو ۱ به شکل زیر دریافت میشود . که ظاهرا مشکل از مبداء است

اگر برای دوستان دیگر هم همینطور است نظرشان را بنویسند تا پیگیری شود . یا علی

+ نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم آذر 1385ساعت 9:18 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

پایگاه آودی

روستای آودی دراطراف ارومیه مرکزاستان آذربایجان غربی واقع شده است این داستان مربوط به خاطره ای است که در سال ۱۳۶۳ برایمان  اتفاق افتاد.درآن سالها بخاطر حضور اشراروضد انقلاب منطقه بسیار نا امن بود به گونه ای که از ساعت ۱۶تردد درمحورهای ارتباطی بسیار خطرناک و بعضا ممنوع بود و بهمین منظور از طرف سپاه وارتش پایگهاهای زیادی احداث شده بود که آودی یکی از آن پایگاهها بود.یا علی

آودی (avdi)

با وزش باد یونجه های اطراف پایگاه به این سو وآنسو تعظیم میکردند . خورشید از بالای کوههای اطراف پایگاه رشته های زرینش را از لابلای یونجه زارهاو دیوارهای کاهگلی جمع میکرد.علیرضا بالای تراکتورایستاده بود،هیکل درشت و چاقش را تکانی داد و درحالی که لوله تفنگش را پشت سر راننده می گذاشت گفت : دستا بالا ؛ بالاتر ؛ خوبه .

مقابل تراکتور وسط جاده حاج رحیم چمباتمه زده بود، گونه های برآمده و موهای جوگندمیش سن او را بیشترنشان میداد، حاجی که یک  چشمش را بسته بود کادردوربین را تنظیم کردو گفت : حاضر یک .....دو .....سه  .....

محمود راننده تراکتور ابروهایش را لنگه به لنگه کردو با لهجه مشهدی گفت : حاجی دستت درد نکنه ، یک تکی هم از خودُم بیگیر.

حاجی گفت :باشه علی رضا بیا پائین تا یک تکی هم از خودش بگیرم

محمود بلا فاصله شانه پلاستیکی را از جبیبش بیرون آوردو مشغول چپ و راست کردن موهایش شد. علیرضا گفت : بسه بابا حالا موهاتوجارو زدی، دماغتو که توی آفسایده چیکار میکنی ؟.....

حاج رحیم درحالی که فیلم دوربین را رد میکرد خنده ای کرد و گفت : میخواد نامزدش رو نمک گیر کنه .

محمود شانه را درجیبش گذاشت و گفت : حاجی جان عکس رِ بیگیرکه دیررفت  الان هوا تاریک مِشه باید بُرُم روستا منبع آب رِ بیارُم .

حاجی گفت باشه حاضری ،یک دو سه ......

محمود پدال گاز را فشار داد ،دود سیاه رنگی درب لوله اگزوزرا بلند کرد و درهوا پخش شد،لحظاتی بعد او وتراکتورش درپیچ جاده پشت تپه ناپدید شدند

علیرضا که هنوز شیف نگهبانی اش تمام نشده بود برروی خاکریزی که دور تا دور پایگاه را احاطه کرده بود  مشغول قدم زدن بود ، دقایقی بعد متوجه تکان خوردن یونجه های پشت سیم خاردارشد ، با عصبانیت گفت : لعنتی باز سرو کلش پیدا شد و بلافاصله گلن گدن را کشید و شروع به تیراندازی کرد...

بچه های از سنگرهای گروهی بیرون پریدند ، علیرضا با ناراحتی گفت : ای بابا بازم فرارکرد یکی از بچه ها پرسید چه کارش داری حیونکی رو ؟ علیرضا درحالی که دهانش را کج و معوج میکرد درجواب گفت : حی وو نکی ....  همین حیونکی تا حالا پنج تا از جوجه ها رو خورده ....

عوض بیک که داشت چشمایش را میمالید خمیازه ای کشید و با لهجه ترکی گفت : ای بابا خورده که خورده ، عجب آدمه ها ، چورت مار پاره کردی ...

هنوز آخرین کلمات از دهانش خارج نشده بود که صدای انفجار مهیبی درمنطقه پیچید . برای چند لحظه نگاهها به یکدیگر دوخته شد . ناگهان علی رضا درحالی که با انگشتش پشت تپه نزدیک روستا را نشان میداد فریاد زد : اونجاست . اونجاست 

ستونی از گرد و غبار به هوا بلند شد . همه به حالت آماده باش درآمدند حاج رحیم درحالی که با عجله بند پوتینهایش را می بست میگفت : زود باشید چند نفر با من بیاد کمکهای اولیه رو هم بردارید . به پایگاه 14شهید بگید آمبولانس بفرسته ... بچه ها با سرعت میدویدند هیچکس نمیدانست چه اتفاقی افتاده است به بالای تپه کنار جاده که رسیدند لحظه ای ایستادند و با دلهره به یک دیگر نگاه کردند ، تراکتور پایگاه بدون چرخ و واژگون کنار جاده افتاده بود ، بچه ها به طرف تراکتور سرازیر شدند ، اثری از محمود نبود همه مشغول جستجو شدند، علیرضا درحالی که بغض گلویش را گرفته بود گفت : حاجی ...... این .....این .....شونه محمود نیست ؟

حاجی گفت چرا خودشه کجا پیداش کردی

درحا لی که اشک درچشمان علیرضا حلقه زده بود به آرامی گفت : اونجا .... کنار درّه .                                                     

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان 1385ساعت 8:12 بعد از ظهر  توسط سناوندی   | 

مباحثه

جدول زمان برگزاری جلسات مباحثه درس آشنائی با علم رجال گروه یازده۱۱

 (برادران دانشجوی مشهدی)

این جدول  باتوجه به فرصت باقی مانده تا امتحانات پایان ترم تنظیم شده است واز آنجا که شرکت دراین جلسات جزء فعالیتهای کلاسی محسوب میشود لذا انتظار میرود برادران گروه با آمادگی قبلی درجلسات شرکت نمایند  

تاریخ

روز

دروس

ساعت جلسه

27آبان

شنبه

3-1

22-21

1 آذر

چهارشنبه

7-4

22- 21

8 آذر

چهارشنبه

11-8

22- 21

15 آذر

چهارشنبه

15-12

22- 21

22 آذر

چهارشنبه

18-16

22- 21

29 آذر

چهارشنبه

21-19

22- 21

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم آبان 1385ساعت 10:19 بعد از ظهر  توسط سناوندی  

مطالب قدیمی‌تر